Zdobywanie auta z OC sprawcy wypadku – czy jest taka możliwość?

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duże możliwości są podczas kolizji lub wypadku, którego my jesteśmy ofiarą. W wypadku, kiedy to ktoś był sprawcą wypadku, przed nami otwiera się szereg możliwości, które oczywiście są zależne od naszych potrzeb, oraz od wyniku następstw, które miały miejsce po danym wypadku. Żadnej z rzeczy związanych z OC nie można naginać, o czym informujemy na samym początku!

Warto jest jednak pomówić o czymś, o czym kierowcy na ogół nie wiedzą w naszym kraju. Mowa tutaj oczywiście o uzyskaniu auta zastępczego z OC sprawcy wypadku. Jest to opcja, która w Polsce jest wykorzystywana zdecydowanie zbyt rzadko. Kierowcy jednak na ogół nie wiedza o takiej możliwości, lub po prostu boją się wykorzystać jej w sposób odpowiedni.

Cóż, jeśli nie potrzebujemy auta zastępczego, ponieważ nasze jest dopuszczone do ruchu, to nie ma w tym wypadku problemu, lecz na pewno gorzej jest w momencie, gdy zostajemy bez środka lokomocji w środku trasy na nasze upragnione wakacje. W takim momencie sytuacja jest na pewno o wiele bardziej skomplikowana dla osób, które chciały zobaczyć coś pięknego, lub odpocząć na upragnionym urlopie.

Pamiętajmy jednak, na rynku funkcjonuje masa firm ,w tym Servator, które trudnią się w załatwianiu za nas wszelkich możliwości, odnośnie OC sprawcy wypadku i jego ubezpieczalni. Nasz kontakt i wszelkie odniesienia do sprawy, to jedynie kilka podpisów, które musimy złożyć o przekazaniu praw dla danej marki, która będzie zajmować się naszą sprawą i danym OC osoby, która spowodowała kolizję.

Cały proces jest bardzo szybki nie potrzeba mozolnych weryfikacji, oprócz tej podstawowej, czyli sprawdzenie czy dana osoba faktycznie zapłaciła za swoje OC i czy jest ono ważne. Jeśli wszystko powyższe się zgadza, my dostaniemy nasz samochód zastępczy bez problemu.

Jak widać, kierowcy mają bardzo ciekawe możliwości, których na ogół nie znają. Sytuacja wygląda tak, że wiele osób nie ma wiedzy na temat firm, które wyciągają odpowiednio samochody zastępcze, z OC sprawcy wypadku. Temat jest w naszym kraju mało popularny, lecz trzeba go nagłaśniać, aby kierowcy mieli świadomość swoich praw względem drugiego kierowcy, który powoduje wypadek.

Co więcej, w momencie krytycznym nie zostajemy sami, albowiem prawo jest w tym wypadku za nami i daje nam szereg świetnych możliwości do wykorzystania. Należy się z tego cieszyć i poszerzać znaczące informacje dalej!