Testujemy niemieckie garnki marki Silit

Nie od dziś wiadomo, że o tym co decyduje o przyjemności gotowania są garnki. Pragnąc się przekonać jak bardzo można odmienić domowe gotowanie przy korzystaniu z dobrej jakości garnków, postanowiliśmy przetestować komplet garnków Silit. Do tej pory nie mieliśmy okazji korzystania z produktów tej firmy, dlatego tym chętniej po nie sięgamy. Zapraszamy was do przekonania się, jak według nas sprawdzają się garnki Silit w domowym wykorzystaniu.

super-garnki-silit

Pierwsze wrażenie

Zamówiliśmy garnki Silit w jednym ze znanych sklepów internetowych, sprzedających akcesoria kuchenne. Zdecydowaliśmy się na zestaw z 10 elementów – ta opcja wydała nam się najbardziej rozsądna dla średniej wielkości kuchni. Jednocześnie przy tej okazji postanowiliśmy wyrzucić z szafek stare i zdekompletowane garnki, zastępując je produktami firmy Silit. Paczka dotarła do nas po 2 dniach do złożenia zamówienia. Dużych rozmiarów karton został dobrze zabezpieczony folią bąbelkową.

Rozwiązanie to bardzo nam przypadło do gustu, bo bardzo zmniejszyło ryzyko mechanicznego uszkodzenia garnków – na przykład wskutek upadku kartonu z większej wysokości. Dlatego tak bardzo polecam sklep https://cookandlove.pl/garnki.html, który nie tylko dba o Klienta ale również o jakość przesyłki. Przystąpiliśmy do żmudnego procesu wypakowywania garnków. Wszystkie garnki Silit zostały fabrycznie zapakowane w pojedyncze woreczki, a dodatkowo były zabezpieczone tekturowymi przekładkami. W zestawie były 2 duże garnki o pojemności 15 i 20 litrów, 2 średniej garnki 10 i 12 litrowe, do tego 2 małe garnki 2 litrowe.

garnki silit

Uzupełnieniem zestawu okazała się dużych rozmiarów patelnia do duszenia mięs, dwie stalowe miseczki do marynowania mięs lub przechowywania sałatek. Dodatkowo ucieszyła nas obecność naczynia do gotowania na parze. Po bliższemu przyjrzeniu się jak zostały wykonane garnki Silit możemy stwierdzić, że do produkcji została użyta stal nierdzewna o dużej grubości około 2 mm na ścianki. Dno garnków okazało się aż 11 warstwowe, co jest naprawdę doskonałym wynikiem w tej grupie cenowej. Wybierając garnki, zdecydowaliśmy się na zakup takich, które są przeznaczone do używania na kuchenkach gazowych i płytach elektrycznych. Alternatywnie można było również zamówić garnki Silit przeznaczone dla kuchni indukcyjnych. Ich cena była jednak około 30 procent wyższa od tych, które my kupiliśmy.

Gotowanie na garnkach Silit

cookandlove.pl garnki200x200

Po dokładnym umyciu i wysuszeniu garnków, przystąpiliśmy do głównej części testów – czyli gotowania. W największym garnku zaczęliśmy przygotowywać zupę, zaczynając od zagotowania wody. Czas potrzebny do nagrzania garnka wypełnionego w 3/4 wodą wynosił około 10 minut. Jest to wynik całkiem dobry, biorąc pod uwagę bardzo grube dno, w które garnki Silit zostały wyposażone. Jeżeli chodzi o ergonomię i bezpieczeństwo używania garnków jest ono bardzo wysokie. Uchwyty są w odpowiedni sposób wyprofilowane, dzięki czemu przenoszenie nawet pełnego i ciężkiego garnka jest stosunkowo wygodne i bezpieczne. Nie można również złego słowa powiedzieć na temat pokrywek. Są one dobrze dopasowane do garnka, posiadają solidny uchwyt i nie sprawiają wrażenia, jakby po kilku miesiącach miał on odpaść od pokrywki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *